Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Žehličky vlasů

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Žehličku na vlasy vybíráme podle několika kritérií. Jedním z nich je požadovaný efekt – žehličkou buď vlasy rovnáme, nebo na nich naopak vytváříme vlny, druhým aspektem je struktura a zdraví žehlených vlasů. Pokud si tyto dvě věci ujasníme, vybíráme následně žehličky na vlasy podle velikosti plochy, povrchové úpravy, nastavitelné tepoty a dalších méně zásadních parametrů.
 

1. Kolik by měla žehlička na vlasy stát?

Jako obvykle lze doporučit vyhnout se nejlevnějším kusům a volit osvědčené značky, u kterých se dá předpokládat určitá kvalita. Optimálního výkonu i výsledku dosahují žehličky již někde na hranici 2000 Kč.
 
Cena žehličky na vlasy nestoupá jen se značkou, jak by člověk očekával, ale především s použitým povrchem a několika technickými parametry. Pokud si zvolíte dnes moderní kombinované povrchy, možnost nastavení teploty na digitálním displeji a rychlý náběh teploty, počítejte s tím, že si za žehličku trochu připlatíte. Vyhněte se žehličkám v cenách kolem 500 Kč a zejména těm s kovovým povrchem žehlících ploch.
 
 

2. Jak vybrat správný povrch žehlících ploch?

Vyhněte se železnému povrchu, ten je dávno překonaný a vlasy poškozoval více, než bychom si dnes přáli. Za kvalitní povrchy se dnes označují teflon, keramika a turmalín, najdou se i výrobky označované jako sklokeramické nebo mramorové. Nejkvalitnější žehličky kombinují více typů povrchu ve vrstvách.
 
 
 

3. Jak vybrat velikost žehlící plochy?

Velikost plochy žehličky vybíráme především podle požadovaného výsledku. Pokud vlasy pouze rovnáme, nebojíme se větší plochy, se kterou je práce rychlejší, pokud žehličkou častěji vytváříme vlnky nebo lokny, sáhneme po užším těle žehličky. Střední velikost poslouží k oběma účelům stejně dobře.
 
 
 

4. Jakou teplotu zvolíme pro žehlení?

Žehličky s nastavitelnou teplotou, kterých by měla být dnes na trhu většina, nabízejí teploty někde mezi 100° a 130° C. Najdete také ale i výrobky, které používají teploty vyšší, třeba 150°, nebo dokonce 200° C. Správnou teplotu stanovíte zkoušením na vlastních vlasech a poradou s kadeřnicí. Většinou skutečně stačí nízké teploty, které jsou také k vlasům nejšetrnější. Nezapomeňte na tepelnou ochranu vlasů speciálními prostředky pro žehlení!
 
 
 

5. Jak vlasy chránit před poškozením?

Pro ochranu vlasů před poškozením žehličkou se používají speciální spreje. Vlasy se žehlením velmi vysušují a poškodíte je svým způsobem i nejnižší nastavenou teplotou. Speciální nástřik poškození snižuje, ale zároveň také poškozuje destičky žehličky
 
 
 
 Článek dodal internetový obchod  
 
Porovnat Žehličky vlasů